Oblasti použití

Architektura

Panely jsou dekorativním prvkem s vynikajícími vlastnostmi a jsou ideální pro inovativní, moderní umělecké obkládání stěn a stropů. Kombinace mechanických vlastností, jako je pevnost a nízká hmotností spolu s vynikajícím estetickým stylem je vysoce ceněna designéry a architekty.

Ve srovnání s jinými obkladovými materiály má fasáda z hliníkových voštin jedinečné přednosti:

  • je to ekologický a energeticky úsporný materiál
  • je lehký, s vysokou pevností, dobrou tuhostí, je stabilní, odolný vůči tlaku a větru

Díky nízké hmotnosti hliníkových voštin, jejich vysoké pevnosti a dobré tuhosti, jsou nyní široce používány v interiérech i exteriérech. Navrhujeme vlastní řešení pro jednotlivá odvětví i pro konkrétní využití našimi zákazníky. 15 mm silná deska váží pouze 6 kg na metr čtvereční. Se stejnou tuhostí je hmotnost hliníkových voštinových panelů pouze pětinová oproti celohliníkovému panelu a desetinová oproti ocelovému panelu. Jako struktura je celý hliníkový voštinový fasádní panel velmi stabilní, není snadné ho ohnout. Jeho odolnost vůči větru a tlaku je mnohem lepší než u celohliníkového panelu. Kromě toho fasáda z hliníkových voštin nemá tendenci se narušit nebo deformovat.

Hliníková voština je rozdělena do mnoha uzavřených buněk, které zabraňují proudění vzduchu.

Podle různých požadavků mohou být čelní panely hliníkových voštin nahrazeny jinými materiály, jakými jsou například desky z nerezové oceli. Podle architektonického návrhu jsou naše fasádní FM voštinové panely vyrobeny v různých velikostech a tvarech, mohou být ořezány a drážkovány. Z tohoto důvodu je snadná instalace pro koncové uživatele.

architektura

Stavebnictví

Voštinové panely se používají jako konstrukční prvky, příčky, obklady, fasády, podlahové krytiny, dveře, stropy apod. Jsou nehořlavé a našly své uplatnění také ve vzduchotechnice, protihlukových bariérách, dopravním značení. Vyrábějí se z nich například přístřešky, nábytek, obalové materiály včetně insertů apod.

stavebnictvi

Doprava – železniční, silniční, námořní, letecká, vertikální (výtahy, plošiny)

Dopravní průmysl neustále hledá způsoby, jak zvýšit efektivitu. Sendvičové panely nejen snižují spotřebu paliva, ale také zvyšují užitečné zatížení. Jejich vysoká pevnost v poměru k hmotnosti je vynikající alternativou k tradičním materiálům.

Sendvičové panely mohou být použity pro všechny typy karoserií, podlah, podpěr, stropů a příček ve vlacích, nákladních automobilech nebo návěsech. Voštiny se používají také jako absorbéry kinetické energie.

doprava

Průmysl

Sendvičový panel nabízí širokou škálu aplikací v různých průmyslových odvětvích, jakými jsou automobilový průmysl, energetika, námořní a letecký průmysl. Mohou být použity pro turbíny, lehké kontejnery, kabiny obráběcích strojů, v aerodynamických tunelech, pro zdvihací plošiny, výtahy, jako sportovní vybavení. Používají se také pro usměrnění toku vzduchu, světla, vody a jiných kapalin.

Nábytek, interiéry

Stoly, skříně, police, dekorativní prvky, kombinovaný nábytek, prostorové příčky a další.

Sport

Snowboardy, lyže, sportovní lodě, motosport a další.

Reklama

Panely svou strukturou nabízejí lehkou podporu pro grafiku nebo jiný dekorační materiál.

dell_roundrock_monument